Wednesday, December 16, 2009
ინტერნეტრადიო და ინტერნეტტელევიზია
ჩემი კვლევის საგანი იყო ინტერნეტ რადიოსა და ინტერნეტ ტელევიზიის ზოგადი მიმოხილვა და მინდა წარმოგიდგინოთ ამ კვლევის შედეგები:
www.radio.ge ეს ინტერნეტ რადიო ძირითადად გასართობი და მუსიკალურია. საიტზე განთავსებულია სხვადასხვა ჟანრის მუსიკა: pop, rock, rap, rap/hip-hop, თანამედროვე მომღერალთა ალბომები, არქივში შენახულია მომღერალთა ძველი ალბომებიც. შესაძლებელია მუსიკის გადმოწერა ან მისი მოსმენა. ინტერნეტ მომხმარებელს შეუძლია ამ საიტზე რეკლამის განთავსებაც. გარდა მუსიკალური ჟანრებისა არის ვიდეორგოლების, პუბლიკაციების, სიახლეების ჩამონათვალი.
www. music.aol.com საკმაოდ პოპულარული უცხოური ინტერნეტსაიტია, სადაც მრავალ მუსიკალურ ჟანრს ვაწყდებით. საიტზე დევს ნიუსები მსოფლიო ვარსკვლავების, მომღერლებისა თუ მუსიკოსების პირადი ცხოვრების შესახებ. ერთგვარი გამოკითხვის სახით ხდება კვირის ტოპ-ათეულების გამოვლენა.
ინტერნეტ ტელევიზია www.conference.ge ითარგმნება, როგორც კონფერენცია საქმიანი ადამიანებისათვის. ამ საიტს ყოველდღიურად 2000-ზე მეტი საქმიანი ადამიანი სტუმრობს, ფორუმის სახით ჩამოთვლილია სხვადასხვა თემები, რომლებზეც ნებისმიერ ინტერნეტმომხმარებელს შეუძლია საკუთარი აზრის დაფიქსირება ამა თუ იმ საკითხის შესახებ.